הלוואות לצורך שיפוץ בית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

בשעה טובה ומוצלחת, החלטתם לשפץ את הבית. לא משנה אם החלטתם לעשות זאת כדי להרחיב את שטח המגורים, כדי להנגיש חלקים ממנו, לשפר את יסודותיו או פשוט כי מתחשק לכם לעצב אותו אחרת – יש לכם מזל ממש טוב, כי תוכלו לקבל הלוואה אטרקטיבית שתאפשר לכם לשפץ את הבית בלי דאגות כלכליות! מה נחשב בעיני הלווים לשיפוץ הבית?

האם הלוואות למוגבלים ניתנות בכל מחיר או שיש צורך להציג הוכחה לקיום השיפוץ?

ומדוע הלוואות למוגבלים במיידי ניתנות מהר יותר כשהם מגיעים מחברת הלוואות פרטית? הנה כל מה שאתם צריכים לדעת בדרך לשיפוץ מוצלח ומשתלם.

מה נכלל תחת קטגוריית “שיפוץ”?

תחת קטגוריית שיפוץ הבית נכללים שלל פעולות. ראשית, תיקון או החלפה של תשתיות הבית, דוגמת אינסטלציה ומערכות המים, גז וחשמל נכללים תחת פעולה זו, כמו גם החלפה או תיקון של חדרי הבית השונים – חדרי השינה, הגינה, המטבח, הסלון, חדרי השינה, השירותים והגג. גם הרחבת השטח הקיים, דוגמת הוספת חדר חדש, שבירת קיר או הרחבת מרפסת קיימת (כרוך בהיתר נפרד) נכלל בקטגוריה. גם תיקון או החלפת הריהוט הקיים בבית נחשב לשיפוץ, הן במידה ומדובר במוצרי חשמל והן במידה ומדובר בריהוט. 

שיפוץ הבית ייחשב לפעולה לגיטימית לקבלת הלוואה גם אם מעוניינים להנגיש את שטח הבית לאנשים עם צרכים מיוחדים. כך למשל אם מתגורר נכה בבית ויש לייצר עבורו משטח הליכה נוח ללא מדרגות, להוסיף מעקים וידיות או ליצור תאורה נכונה – הדבר יחשב כמוצדק לקבלת הלוואה, כמו גם אם מעוניינים להנגיש את הבית לילדים ותינוקות על מנת למנוע תאונות.

3 פרמטרים שכדאי לקחת בחשבון

לפני שיוצאים לדרך, מתחילים בשיפוץ וחושבים מהו סכום ההלוואה שתזדקקו לו – חשוב לקחת בחשבון מספר פרמטרים שיסייעו לכם לגבש החלטה:

מהו היקף השיפוץ?

לפני שמחליטים מהו גובה ההלוואה הדרוש, חשוב להבין מהו היקף השיפוץ. ערכו רשימה מסודרת של החללים שאתם רוצים לשפץ והבינו מה כל אחד מהם דורש. הבינו כמה חללים אתם משפצים – האם חדר אחד? האם את כל חדרי הבית? האם רק את חדר האמבטיה? האם יש צורך בשיפוץ תשתיות נרחב? האם עליכם להחליף נקודתית מתקנים קיימים? ומה בדבר צבע, ריהוט ואבזור מחדש וכדומה? לאחר מכן, חשבו עלויות של יועץ שיסייע לכם לצלוח את השיפוץ בשלום, דוגמת מעצב פנים, קבלן וכדומה. חשוב לזכור כי מלאכת שיפוץ איכותית כוללת שילוב של מספר אנשי מקצוע מיומנים, כך שחשוב לקבל הצעות מחיר מכולם ולבחור אותם בקפידה כדי להתכונן מבחינה תקציבית.

מי אנשי המקצוע המלווים את השיפוץ?

כאמור, בחירת אנשי מקצוע מיומנים ומקצועיים הם המפתח לשיפוץ נכון ומיטבי. יש לא מעט משפצים הבוחרים לעבוד מול קבלן אחד, המרכז את כל עבודות השיפוץ במקום אחד ועובד בעצמו באופן ישיר מול בעלי המקצוע הנדרשים, דוגמת אינסטלטור, טייח, חשמלאי, רצף, הנדסאי, מעצב פנים וכדומה. במידה ובחרתם לעבוד מול קבלן אחד – חשוב לבחון את מידת מקצועיותו ולוודא הוא קבלן מורשה הרשום ברשם הקבלנים.

כמה יעלה השיפוץ?

פרמטר נוסף וחשוב שכדאי לקחת לפני שפונים לבקשת הלוואה בערוצים השונים הוא בחינת מסגרת התקציב המבוקשת וקבלת הצעת מחיר מהגורמים המעורבים. כדי לעשות זאת על הצד הטוב ביותר, חשוב לקבל הצעת מחיר ממספר קבלנים או אנשי מקצוע. חשוב שההצעה תהיה מפורטת ותכלול בתוכה את כל העבודות הצפויות והמחיר לכל עבודה. על ההצעות הללו תוסיפו כ-15%, לטובת הוצאות לא צפויות.

האם כדאי לקחת הלוואה פרטית?

להלוואה פרטית, שאינה ניתנת באמצעות הבנק, יש מספר יתרונות חשובים – במיוחד כשאנחנו עובדים מול תהליך ארוך הגוזל משאבים כספיים רבים. ראשית, ההלוואה אינה קשורה למסגרת הבנקאית כך שגם אם נלקח סכום גדול – עדיין תוכלו ליהנות מחופש פעולה בחשבון שלכם. נוסף על כך, ההלוואה ניתנת מהר מאוד כך שתוכלו להתחיל במלאכת השיפוץ באופן מיידי, זאת מבלי להתחייב לבנק לביטחונות מסוימים או לספק לו ערבים. אחרון חביב ואולי החשוב מכולם – מדובר בהלוואה גמישה, עם יכולת החזר בגובה משתנה בהתאם ליכולותיכם ובתנאים מעולים.

הלוואה לשיפוץ – שלב אחר שלב

שלב ראשון: תכנון וגיבוש

לאחר שהחלטתם שאתם זקוקים לשיפוץ בבית, ערכו רשימה מסודרת בהתאם לשאלות שהצפנו לעיל – מהו היקף השיפוץ, באילו חללים בבית הוא נצרך, מה הוא דורש מבחינת אנשי מקצוע ומהן עלויותיו (לאחר בחינת הצעות מחיר ושקלולם לתקציב סופי). 

בהלוואות לשיפוץ זה לא קריטי התוספת הזו של הריגות כמו משכנתא לשיפוץ כי אתם בקלות יכולים להגדיל את ההלוואה או למחזר אותה למשכנתא לשיפוץ אם יש עמלת פירעון מוקדם קטנה).

שלב שני: בחירת הגוף המלווה

כעת, כשאתם יודעים לכמה כסף תזדקקו לצורך מימון השיפוץ, הגיע הזמן להבין מי יעניק לכם את תשלום ההלוואה – בנק, חברות אשראי, פנסיה, חברת הלוואות פרטיות וכדומה. כדי להבין מיהו הגוף האטרקטיבי ביותר עבורכם, בחנו את מסלול ההלוואה הניתן והשוו אותו לגובה ההלוואה וליכולת ההחזר החודשית שלכם.

שלב שלישי: מעט בירוקרטיה

כעת יש בידיכם את כל הנתונים ועליכם להפוך את ההלוואה לברת קיימא. השלב הזה דורש מעט בירוקרטיה, אך אם תבחרו לקחת הלוואה פרטית תגלו שהיא מועטה מאוד. שלחו את המסמכים הנדרשים ובעוד זמן קצר תהיו מוכנים לצאת לדרך!

שלב רביעי: שיפוץ והחזר ההלוואה

כעת, כשהכסף בידיכם, תוכלו לצאת לדרך ולהתחיל במלאכת השיפוץ. בהתאם לתנאים שנקבעו במסגרת ההלוואה, השיבו את ההלוואה בפעימות מסודרות בהתאם לגובה ההחזר החודשי שלכם ולמה שהוחלט מראש. השיפוץ הושלם? החזר ההלוואה הושלם? קדימה, צאו לחגוג את המהלך, מגיע לכם!

השארת תגובה