מה מקבלים מביטוח אובדן כושר עבודה במקרה הצורך?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אבדן כושר עבודה הוא אחד ההתמודדויות המורכבות שיש לאדם. ברגע אחד, עקב מחלה או תאונה, חלילה, אדם מאבד את יכולתו לפרנס את עצמו ואת משפחתו בכבוד, שגרת יומו מופרת והוא נאלץ להתמודד עם ההשלכות של המחלה או התאונה – פגיעה פיזית, עגמת נפש ופגיעה ברמת השכר שהורגל אליה.

במקרים אלו המדינה דרך ביטוח לאומי מעניקה לאזרח הישראלי שמצוי במצב של אבדן כושר עבודה, סכום מינימלי, של “אבטחת הכנסה” שלא מסייע לקיומו.

חברות המציעות הלוואות בריבית נמוכה וכן חברות הביטוח הפרטיות נחלצות לסייע לאדם הפגוע – ולפצות אותו על האבדן. כיצד תדעו מה מגיע לכם במקרה של, חלילה, פגיעה? מה מקבלים מערוצי הביטוח השונים? מומחי הביטוח של פיקסמן מסייעים לכם למצות את זכויותיכם.

דרך קרן הפנסיה

 

 

כל אדם עובד בישראל מפריש מדי חודש כספים ממשכורתו לטובת קרן פנסיה, המיועדים במיוחד לטובת מקרה של אבדן כושר עבודה. קרנות הפנסיה כיום, בהוראת המפקחת על הביטוח, מציעות תמורה זהה ללא הבדל.
חשוב מאוד לקרוא בעיון את התקנון עליו חתמתם ולהבין מהם התנאים שתקבלו במקרה של אבדן כושר עבודה.

לרוב, קרן פנסיה סטנדרטית תעניק על אבדן כושר עבודה  בשיעור של עד 75%.

אם אתם שכירים, החישוב נעשה על סמך השכר הממוצע שלכם בשלושת החודשים האחרונים או בשניים עשר החודשים האחרונים – הגבוה מבין השניים.

אם אתם עצמאים, לעומת זאת, ההכנסה שלכם מחושבת לפי חילוק הסכום החודשי שאתם מפקידים ב-16%.

כך או כך, הפיצוי המקסימלי לא יעבור את ה-75% מההכנסה הכוללת.

דרך חברת הביטוח

 

 

חברת הביטוח עובדת באופן כזה, שבמקרה של אבדן כושר עבודה חלקי או מלא, יקבל המבוטח קצבה חודשית.
הקצבה ניתנת אך ורק במקרים בהם האדם לא יכול להמשיך לעבוד במשלח היד הקבוע שלו ובתחום עיסוקו העיקרי, או בעבודה סבירה התואמת את הניסיון שרכש, ההשכלה שצבר וההכשרה העומדת לרשותו.
לרוב, הכיסוי לאבדן כושר מלא דרך חברת הביטוח צריך לעמוד על 75%, אך לא מעט חברות ביטוח מציעות כיסוי גם במקרה של אבדן כושר חלקי.

סוגי הביטוחים העיקריים

ביטוח פרטי – עובדים עצמאיים או אנשים פרטיים. הביטוח לרוב יכלול כיסוי למקרה של מוות, כמו גם חיסכון לפרישה. לביטוח הזה ניתן להוסיף מרכיבים נוספים ובמקרה הרלוונטי לנו: כיסוי עבור אבדן כושר עבודה.

ביטוח מנהלים – ביטוח מסוג זה מיועד לשכירים ולמנהלים והוא כולל בתוכו מרכיבים שונים, בין השאר אבדן כושר עבודה, כמו גם ביטוח קצבת זקנה.

עלויות הביטוח הם על חשבון הפרות המעסיק.

המעסיק משלם על ביטוח אבדן כושר עבודה, מדי חודש, בשיעור של עד 2.5% מהשכר ברוטו של העובד.

מכאן שככול שהעובד מתבגר, עלות הביטוח גדלה ולכן סכום הביטוח קטן.

לכן מומלץ לעקוב אחר הדוחות השנתיים, שנשלחים מחברת הביטוח, כדי לבדוק את המצב הביטוחי ששלנו, כדי שלא נישאר במצב ל “תת ביטוח”, שבו אנו מבוטחים בסכום נמוך מכפי שההיינו אמורים להיות מבוטחים.

ביטוח קולקטיבי – כשמו כן הוא, הביטוח הקולקטיבי מאגד תחתיו קבוצת אנשים גדולה, מעל 100 אנשים, והתנאים בו חלים על כל המבוטחים תחתיו. בין השאר, הביטוח הקולקטיבי עשוי לכלול מרכיבים כמו אבדן כושר עבודה, ביטוח מחלות קשות, ביטוח רפואי, ביטוח סיעודי ועוד.

השארת תגובה