מה זה ביטוח חיים ומה הוא כולל?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

המחשבה על ביטוח חיים היא מלחיצה ומבלבלת עבור רוב האנשים, שמעדיפים שלא לחשוב על הדבר הכי גרוע שיכול לקרות. כדי לעשות סדר, ריכזנו עבורכם את המידע בצורה תמציתית וברורה.

מהו ביטוח חיים?

למעשה זהו ביטוח שהמטרה שלו היא לדאוג לאנשים הקרובים לנו מבחינה כלכלית. למה הכוונה? אם היום אנחנו דואגים לפרנס את הילדים שלנו או את בן או בת הזוג, אם חס וחלילה יקרה לנו משהו ולא נוכל להמשיך ולפרנס אותם – כאן בדיוק מתחיל תפקידו של ביטוח החיים.

מי זקוק לביטוח חיים?

ביטוח חיים מומלץ לכל אדם אשר דואג לפרנסה של אנשים אחרים.

ובהתאם יש אנשים שלביטוח חיים אין שום יתרון עבורם, למשל רווקים, זוגות ללא ילדים או זוגות עם ילדים גדולים שהתבגרו והיום הם עצמאיים ודואגים לעצמם. במקרים האלו גם אם חס וחלילה תהיה בעיה כלכלית, אפשר יהיה להתגבר עליה למשל בעזרת פנייה אל חברת הלוואות לצורך הלוואת גישור.

חיסכון או ביטוח?

מאחר והמשאבים הכספיים של כולנו הם מוגבלים, החלטה להשקיע באפיק מסוים בהכרח תבוא על חשבון דבר אחר. וגם בכל הקשור לביטוח חיים צריך לחשוב ולבחון מהי האפשרות הכי מתאימה עבורכם, כאשר ישנם אנשים שעבורם ביטוח החיים הוא האפשרות המועדפת ואילו עבור אחרים מומלץ להשקיע את הכסף בקרן הפנסיה או באפיקי השקעה אחרים. אין כאן תשובה אחת שנכונה ל-100% מהאוכלוסייה, אלא צריך לבחון את האפשרויות שעומדות בפניכם ולבצע ניהול סיכונים באופן אישי. כמובן שמומלץ לעשות את זה בעזרת סוכן ביטוח, שיבחן את האפשרויות השונות ואת התוצאה בכל תרחיש.

חשוב לדעת שישנן היום פוליסות של ביטוח חיים שמציעות גם מרכיב של חיסכון, כך שבתום הפוליסה תקבלו את הכסף שנחסך. לא תמיד זוהי האפשרות המועדפת, לעיתים כדאי להיעזר בשירותי חברת הלוואות כדי לבצע השקעה בעלת תשואה גבוהה יותר. על כך בפסקה הבאה.

השקעה או ביטוח?

כאמור לביטוח החיים יכול להיות גם מרכיב של חיסכון, או פוליסה המבטיחה את התמיכה הכלכלית גם למבוטח עצמו. ישנם אנשים שעבורם זוהי האפשרות הטובה והנוחה ביותר, אך ישנם גם מקרים אחרים שבהם עדיף להפנות את הכסף לאפיקי השקעה אחרים. כדאי לשקול זאת במיוחד אם יש באפשרותכם ליהנות מהלוואות בתנאים מועדפים כמו הלוואות לעובדי מדינה, כך שתוכלו להשקיע סכום כסף גדול באפיק מניב כמו רכישת דירה או רכישת מניות וניירות ערך.

מה הכי נכון בשבילי?

חשוב לנו להדגיש שוב שאין כאן תשובה אחת שנכונה לכולם אלא חשוב לבחון כל מקרה לגופו. ניהול הסיכונים עבור רווק צעיר בתחילת הקריירה אינו דומה לאדם המתקרב לגיל הפרישה ומפרנס שלושה ילדים קטנים.

ביטוח חיים, ביטוח מנהלים, קרן השתלמות, הלוואות לעובדי מדינה, השקעה בניירות ערך… עבור רובנו אלה מילים גדולות ומבלבלות, אך חשוב שניקח נשימה עמוקה ונבחן את האפשרויות שעומדות לרשותנו.

השארת תגובה