מהם הביטוחים הקיימים ומה הצורך שלנו?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

אירועים כמו מחלות קשות, גניבות, שריפות או תאונות דרכים, עלולים לקרות לכל אחד אם כי אף אדם אינו מאחל זאת לעצמו. אחת הדרכים להתמודדות עם אירועים כאלה היא רכישת ביטוח. הביטוח אומנם לא מחזיר רכוש אבוד, בריאות שניזוקה או חיים שנקפדו, אך בהחלט יכול להקל ולו במעט את ההתמודדות עם האובדן.

רכישת ביטוח מאפשרת למבוטחים להתמודד עם הוצאות כספיות גבוהות בתקופות אסון מבלי שיאלצו לגלגל הלוואות ולהיקלע למשברים כלכליים בדרך. וכל זאת, תמורת תשלום חודשי קבוע לחברת ביטוח. בחוזה שנחתם מול חברת הביטוח מפורטים הסכומים בהם היא תפצה את המבוטחים במידה ויתרחש אצלם אחד מהאירועים המוזכרים בו.

ביטוחים – מה הם הסוגים הנפוצים והנצרכים ביותר?

תחום הביטוחים הינו תחום נרחב מאוד מכיוון שהוא צריך לכסות הרבה מאוד אירועים ומצבים שונים שאנשים עלולים להיקלע אליהם. נכון שלעיתים מדובר בביטוח למניעת הפסדים כספיים בעקבות אירועים טראגיים כמו מוות או פציעות, אך לעיתים מדובר ב”ביטוח” פשוטו כמשמעו – ביטוח שמאפשר לקבל הטבות שונות שמקורן בכספים שהופרשו מידי חודש לפוליסת הביטוח. 

להלן רשימה חלקית של הביטוחים הנפוצים ביותר ומדוע כדאי לרכוש אותם – 

ביטוח פנסיוני – זוהי למעשה מעין קופת חיסכון לאדם העובד. כל עובד שכיר ועצמאי כאחד צריך להפריש כספים לקרן הפנסיה מידי חודש בחודשו. המטרה של הביטוח הפנסיוני הוא לאפשר לאדם שנתן את שנותיו היפות למען עבודתו ליהנות ממנה גם לאחר היציאה לגמלאות. כלומר, לאחר גיל הפרישה, בשנות הזקנה בהן לא יוכל לעבוד יותר, יתאפשר לו להמשיך לחיות ברמת החיים אליה הורגל קודם לכן הודות לקצבת הפנסיה שתתקבל מהקרן מידי חודש.

ביטוח בריאות – זוהי פוליסת ביטוח שמאפשרת לקבל שירותים נוספים מלבד אלו הנמצאים בסל השירותים של הביטוח הרגיל. ביטוח בריאות כולל מגוון פוליסות שכל אחת מהן מיועדת למטרה אחרת. כך למשל ניתן לרכוש פוליסת מימון לתרופות שאינן כלולות בסל הבריאות, מימון ביקורי בית של רופאים, מימון הוצאות שהייה בארץ זרה, השתלות איברים בארץ ובעולם, מימון ניתוחים פרטיים וטיפולים רפואיים שונים כמו טיפולי שיניים, פיזיותרפיה, אבחונים שונים ורפואה משלימה.

ביטוח עסק – זהו ביטוח שמיועד לבעלי עסקים שחשופים לנזקים יותר מאשר האדם הפרטי ומתמודדים מידי יום עם בעיות רבות, קשיים ומכשולים שלרוב אינם צפויים. ביטוח עסק מאפשר לבטח ציוד מפני שוד, שריפה או כל נזק אחר, כמו כן, ניתן לרכוש פוליסה של ביטוח עסק למקרה של אובדן מידע וכן ביטוח למקרה של נזק לעובדים של בית העסק.

ביטוח דירה – קיימים שלושה סוגי ביטוחים לדירות – 1, ביטוח מבנה ותכולה, המיועד לבעלי דירות שמעוניינים להבטיח כי בכל מקרה של נזק בדירה הם יקבלו פיצוי. 2, ביטוח מבנה בלבד, המיועד לבעלי דירות שמשכירים אותם ורוצים להבטיח כי יקבלו אותם בחזרה כמו שהיו. 3, ביטוח תכולה בלבד, ביטוח שמתאים לאנשים ששוכרים דירות.

השארת תגובה