אילו סוגי עסקים זקוקים להלוואות?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

מדי פעם, בצמתים שונים בחיים, אנחנו נזקקים להלוואה. זו יכולה להיות הלוואה המסייעת לנו להשיב חוב מסוים, הלוואה לטובת רכישה גדולה או כל סוג אחר. אז עומדת לשירותינו הלוואה לכל מטרה, וכשאנו מסוגלים – אנו משיבים אותה. הדבר הזה מתרחש המון, וככל שהדבר נכון למגזר הפרטי הוא נכון שבעתיים כשמדובר בעסק. אילו סוגי עסקים זקוקים לשירותי הלוואה חוץ בנקאית ומדוע?

הקמת עסק חדש

אנשים רבים מחליטים לצאת לדרך ולהקים עסק חדש. ייתכן והם זיהו הזדמנות עסקית אטרקטיבית או פשוט רצו להגשים חלום ולהפוך להיות עצמאיים. כך או כך – מדובר בהוצאה משמעותית. בבואנו להקים עסק, אנו נדרשים להוצאות מרובות, גדולות למדי: שכירות המקום, רכישת מלאי ראשוני, פרסום, שיווק, מיתוג העסק, עיצוב, שכירת רואה חשבון, יועץ עסקי וכדומה. 

על אף שלבעלי עסקים רבים יש הון עצמי ראשוני אותו הם משקיעים בהקמת העסק, לרובם ההון הזה לא מספיק להוצאות המרובות שההקמה דורשת. לכן, המון עסקים חדשים פונים לבקשת הלוואה שתסייע להם להקים את העסק – אותה הם ישיבו כשהעסק יעמוד על הרגליים ויתחיל להראות רווחים. 

עסקים קטנים בתחילת דרכם 

מלבד ההון הראשוני הנדרש להקמת עסק חדש, לא מעט בעלי עסקים מוצאים את עצמם בתקופה של ‘ניסוי וטעיה’ בתקופת החיים הראשונה של העסק – מנסים משהו חדש, מוציאים עליו משאבים כספיים יקרים ולעתים מגלים שהדבר היה רווחי, ולפעמים פחות. 

אפשרות נוספת היא עסקים קטנים שעוד אין להם תזרים מזומנים איתן, והם חייבים לקחת הלוואות כדי לקיים את העסק. כשהם מבקשים הלוואה לכל מטרה, הם לא רק מסייעים לעסק להתקיים מבחינת הזמנות מלאי, שיווק ואחזקתו של העסק, אלא הם גם עושים זאת מתוך ידיעה שלעתים זו הדרך היחידה להוביל להרחבת העסק. 

עסקים המנסים מהלך עסקי חדש

כל בעל עסק יודע: כדי לעשות כסף, צריך להשקיע כסף. רק למי שיש הון עצמי ראשוני יכול להתפתח לכיוונים עסקיים מגוונים, ורק מי שמוכן לסכן את משאביו הכלכליים בסופו של דבר גם יגיע רחוק. לכן, גם עסקים גדולים עשויים לפנות בבקשת הלוואה בידיעה שההשקעה הראשונית שיעשו תסייע להם להרוויח בעתיד סכום גדול יותר. כך למשל בעסקי המלונאות והתיירות. רק לאחר השקעה ראשונית של סכום גדול ניתן לראות האם התחזיות הפיננסיות אכן התגשמו בפועל והאם בית המלון, דירת הנופש או האטרקציה התיירותית שהשקענו בה אכן גורפת הצלחה.

הלוואה לצורך חידוש מלאי

לא מעט עסקים פעילים בזמנים מסוימים בשנה ולא לכל אורך השנה. למוצרים שהם מוכרים אין ביקוש בכל חודשי השנה, ולכן הם יודעים שאת עיקר הכנסתם הם עושים בזמנים בהם הם נדרשים. זה יכול להיות עסק הפעיל בעיקר בתקופת החגים, או כזה שמוכר מוצרים בעונת הקיץ או החורף ועוד. כך או כך, לאותו בעל עסק אין את הכסף הדרוש לרכישת המלאי לפני שהוא מרוויח אותו – ולכן הוא מעדיף לקחת הלוואה לפני ה’עונה’ – הלוואה שיחזיר לאחר שהעונה תסתיים.

השארת תגובה