איך להתמודד עם הוצאה כספית פתאומית

שיתוף ב facebook
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin
שיתוף ב email
שיתוף ב whatsapp

החיים בלתי צפויים. ואם הבלתי צפוי משפיע על הפן הפיננסי של חייכם, גם ההוצאות הקטנות ביותר עלולות לגרום לבעיות.

אם אתם מתמודדים עם מצוקה כלכלית, אינכם לבד, במיוחד לאחר תקופת ה- 19COVID-. אך עדיין, יש כמה צעדים שתוכלו לבצע כדי לעמוד מחדש על הרגליים, ולהתמודד בהצלחה עם מצב החירום הפיננסי.

אל תבצעו החלטות גדולות ונמהרות

הוצאה כספית פתאומית יכולה להיות מלחיצה, והחרדה הכלכלית שתגרם בעקבותיה יכולה להשפיע עליכם בדרכים שונות. לכן אם אתם מסוגלים לעצור ולחשוב בהיגיון לפני שאתם פועלים, זה עשוי לעזור.

זכרו, לפעולות שלכם היום יש השלכות ארוכות טווח על האשראי והכספים שלכם, לכן אם אפשר, אולי יעזור לדבר עם יועץ פיננסי מוסמך. יועצים בעלי ניסיון ומומחיות יכולים לעזור לכם להתמודד טוב יותר עם רגעי משבר ולעזור לכם לחשוב בצורה אסטרטגית.

העריכו את ההוצאות שלכם

מעקב אחר ההוצאות יעזור לכם להבין כמה אתם מוציאים והיכן תוכלו לחסוך. כך תוכלו להתמודד עם הוצאה בלתי צפויה ואפילו עם אובדן הכנסה.

אלו הצעדים שעליכם לבצע:

  • בדקו את כל ההוצאות שלכם בחודשיים-שלושה האחרונים: בדיקה שכזו תיתן לכם מושג טוב יותר לגבי ההוצאות שלכם. אתם יכולים לרשום את כל ההוצאות בכל דרך שתרצו, בין אם על דף נייר ובין אם בכלים מקוונים.
  • חלקו את הרשימה שלכם לשתי קטגוריות: הוצאות בסיסיות ותוספות. הוצאות בסיסיות כוללות שכר דירה, מזון ושירותים. תוספות יכולות לכלול אוכל בחוץ, קניות ועוד.
  • מצאו דרכים לקצץ בהוצאות שלכם: בדיקת ההוצאות תעזור לכם להבין כמה כסף אתם צריכים כדי לכסות את ההוצאות החיוניות והיכן ניתן לקצץ ולחסוך.
  • אפילו חיסכון קטן יכול להצטבר עם הזמן – ברגע שתהיו במצב כלכלי טוב יותר תוכלו להחזיר את כספי החיסכון למקומם.

צרו קשר עם חברת האשראי והבנק

אם אינכם יכולים לשלם הוצאה כספית פתאומית, אתם יכולים ליצור קשר עם הבנק או עם חברת האשראי כדי שיגדילו את מסגרת האשראי שלכם באופן חד פעמי. הן יכולות להציע לכם הקלות או הסדרי תשלום גמישים יותר, כך שתוכלו לשלם עבור הוצאות בלתי צפויות אך מבלי שזה יפגע בדירוג האשראי שלכם.

קחו הלוואת אקספרס

באפשרותכם לקבל הלוואות אקספרס באופן פשוט וקל, אך ללא כל הבירוקרטיות של הבנק. הלוואות אקספרס יעברו לחשבון הבנק שלכם תוך כמה ימים, ללא הצורך בביטחונות או ערבים במקרים מסוימים.

הלוואות אלו אינן פוגעות במסגרת האשראי, ברוב המקרים הן אינן כוללות עמלות, הן ניתנות ללא עיכובים עבור מטרות שונות והן מציעות לכם תנאי החזר נוחים.

בדקו את הביטוחים שלכם

אתם משלמים על ביטוחים מסיבה מסוימת. אם יש לכם הוצאות בלתי צפויות או פתאומיות, אתם יכולים לבדוק אם הביטוח שלכם יכול לעזור לכסות את העלויות. בדקו את הפוליסות השונות, ואת סוג הביטוח שלכם. קראו את האותיות הקטנות וכך אולי תצליחו להפעיל כיסוי ביטוחי.

כך למשל אם ההוצאות הבלתי צפויות הן מסיבות בריאותיות, תוכלו לבדוק את ביטוח הבריאות שלכם. אם מדובר בתיקון הרכב, תוכלו לבדוק את ביטוח הרכב כדי לקבל כיסוי לתשלום על תיקון המכונית. אם נגרם נזק לבית שלכם ויש ביטוח, תוכלו לבדוק האם הוא מכסה את התיקונים הדרושים. אם נפצעתם בעבודה ויש לכם ביטוח אובדן כושר עבודה, יכול להיות שגם תזכו לכיסוי ביטוחי.

וכמובן שיש עוד אינספור דוגמאות ואפשרויות לבדוק.

בדקו אפשרויות להכנסה נוספת

אם אתם מתמודדים עם הוצאה כספית, לעיתים מציאת אפיקי הכנסה אחרים או תכניות סיוע יכולה לעזור.

אם אתם מובטלים תוכלו לבקש דמי אבטלה, אם אתם עצמאיים תוכלו לקחת על עצמכם עוד עבודה, ובכלל תוכלו לקחת עבודות מזדמנות או לחפש אם תוכלו לקבל הטבות זמניות. החיפוש אחר מקור הכנסה נוסף עשוי להיות מרתיע, אך הוא יכול לעזור לכם לעמוד על הרגליים יותר מהר.

לבסוף ישנם גם מענקי חירום שיכולים לעזור, כמו גם הלוואות אקספרס חוץ בנקאיות שיקלו עליכם.

נסו להיעזר במשפחה שלכם

אם מדובר בהוצאה חד פעמית ופתאומית, אתם יכולים לנסות לבקש עזרה מהמשפחה שלכם, ולהחזיר להם את הכסף כאשר יהיה לכם. בני משפחה קרובים יכולים לתת לכם את הכסף מבלי לצפות לתמורה, או לבנות לכם תכנית החזרים גמישה יותר, עד שהמצב ייפתר.

בכל מקרה, כאשר מדובר בהלוואה, נסו לחסוך את אי הנעימות בעזרת תיעוד כל הפרטים על מסמך מסודר, בו תכתבו את סכום הכסף שלוויתם, תנאי ההחזר וזמן הפירעון. רק קחו בחשבון שיש השלכות משפטיות לחתימה על מסמך שכזה, לכן שימו לב על מה אתם חותמים והבטיחו שהתנאים הכתובים אינם מגבילים אתכם, קל וחומר שלא יינקטו נגדכם הליכים משפטיים.

התייעצו עם מומחים

הסתגלות לאירועי חיים בלתי צפויים עשויה להיות מאתגרת. אבל אינכם צריכים לעבור את זה לבד. אם אתם זקוקים לעזרה והכוונה אתם יכולים לפנות ליועצים פיננסים, ישנם כאלו שמספקים ייעוץ ללא עלות ויכולים לעזור לכם לקבל נקודת מבט חדשה, ולבחון זוויות חדשות שלא חשבתן עליהן.

ייעוץ מקצועי גם יעזור לכם להגדיר מטרות ויעדים ולהיערך לרגעי משבר בעתיד, כדי להבטיח שתוכלו להתמודד עם הוצאות כלכליות בלתי צפויות, כאשר הן "נופלות" עליכם משמיים בצורה פתאומית.

לסיכום

גם אם עליכם להתמודד עם הוצאה כספית פתאומית, זהו לא סוף העולם ויש דרכים לעשות זאת ואפשרויות שעומדות לרשותכם. לכן קודם כל קחו נשימה ארוכה, נסו רגע להשקיט אל הלחצים, המתחים והחששות, ונסו לחשוב בצורה פרקטית כדי להבין מהיכן תשיגו את הכסף כדי להתגבר על האתגר.

לבסוף, לימדו מההתנסות והיערכו לבאות, על ידי פתיחת חשבון חיסכון לטווח קצר או ארוך, כדי שלא תצטרכו להתמודד עם מקרים כאלו שוב ותמיד תהיו מוכנים.

 

לבדיקת זכאות ללא התחייבות להלוואה מלא את פרטייך בטופס