מי צריך ביטוח חיים?

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

ביטוח חיים הוא אחד מהדברים שרובנו מעדיפים שלא לחשוב עליהם בכלל, כי באופן טבעי אף אחד מאיתנו לא רוצה לחשוב על התרחישים הכי גרועים שיכולים חס וחלילה לקרות. אך זו בדיוק המהות של ביטוח – האפשרות שלנו להתכונן לכך שיקרה משהו רע, בעוד אנחנו עושים הכול כדי לשמור על עצמנו ועל הבריאות שלנו.

אז מה זה למעשה ביטוח חיים?

למעשה ביטוח חיים הוא כלי פיננסי בדיוק כמו קרן פנסיה, קרן השקעות או קבלת שירותים של חברת הלוואות. בעוד הפרשה לפנסיה היא חובה בעבור כל אדם, הן מבחינה חוקית והן מתוך דאגה לעתיד שלנו, אין חובה לעשות ביטוח חיים. למעשה זהו ביטוח שמתאים ומומלץ לקבוצות שונות באוכלוסייה, בדיוק כמו שהאפשרות של הלוואות אקספרס רלוונטית ומתאימה בסיטואציות ספציפיות.

המהות של ביטוח החיים היא לדאוג לעתיד הכלכלי של קרובי המשפחה של המבוטח לאחר פטירתו. כלומר אם חס וחלילה האב או האם ילכו לעולמם, בן או בת הזוג וכמובן ילדיהם יקבלו כיסוי חד פעמי או קצבה חודשית שתאפשר להם להמשיך ולחיות בכבוד.

מי צריך ביטוח חיים?

כדי לענות על השאלה הזו יהיה יותר קל לענות קודם דווקא על השאלה ההפוכה – מי לא צריך ביטוח חיים?

כאמור, המטרה של הביטוח היא לדאוג לפרנסה וליציבות הכלכלית של המשפחה הקרובה – בן או בת הזוג, והילדים. באופן טבעי יש סיטואציות בחיים שבהן לביטוח חיים אין שום יתרון, למשל עבור רווקים או זוגות ללא ילדים. גם עבור הורים לילדים שהתבגרו ועומדים בפני עצמם אין שום יתרון לפוליסת ביטוח חיים, מאחר וכל הילדים כבר עצמאיים ומפרנסים את עצמם. גם אם חס וחלילה בעקבות הפטירה יהיה קושי כלכלי, אנשים עצמאיים יכולים להיעזר בפתרונות שונים כדי לגשר על הפער, למשל בעזרת שירותי חברת הלוואות.

למעשה ביטוח החיים מיועד בעיקר עבור אנשים שדואגים לפרנסתם של קרובי משפחה. בדרך כלל אלו הורים שמגדלים ילדים קטנים, אך יש גם סיטואציות שבהן אחד מבני הזוג הוא המפרנס העיקרי בפער גדול – ואז בהחלט יש חשיבות ויתרון ביצירת פוליסת ביטוח.

איך תדעו מה אתם צריכים?

מאחר וביטוח החיים מיועד כדי לכסות על אירועים וסיטואציות מאוד ספציפיות, חשוב לבחור בפוליסה שמתאימה לכם באופן אישי. כדי לעשות את זה מומלץ כמובן לפנות לסוכן ביטוח שיבחן את כל הנתונים הן מבחינה פיננסית והן מבחינת ניהול הסיכונים.

חשוב לציין שביטוח חיים הוא לאו דווקא האפשרות הכי טובה עבורכם, וישנם אנשים רבים שעבורם מומלץ להפנות את הכסף לאפיקים אחרים כמו קרן הפנסיה. אפשרות אחרת היא כמובן אפיקי השקעה שונים, גם אם יש צורך בלקיחת הלוואת אקספרס לצורך כך. היתרון הוא השקעה שתניב תשואה ממנה המשקיע יוכל ליהנות בעצמו, או לחסוך לטובת קרובי המשפחה שלו.

השארת תגובה