ביטוח ביטול טיסה

שיתוף ב facebook
שיתוף ב google
שיתוף ב twitter
שיתוף ב linkedin

עד לא מזמן, תכנון נסיעה לחו”ל נחשב לתהליך פשוט יחסית. כל אחד מאתנו היה עושה סקר שוק, בוחר כרטיסי טיסה ומקום לינה, ובדרך כלל היינו מסתפקים בביטוח בריאות בסיסי יחסית ובביטוח כבודה, במקרה שאנו נושאם חפצים יקרי ערך. אך בשנה האחרונה, נסיעות לחו”ל הפכו למורכבות הרבה יותר. מלבד הכנות סטנדרטיות, אנחנו נדרשים לבדיקות רפואיות ותקופות בידוד, ולא פחות חשוב מכך – תמיד קיים החשש שהנסיעה תבוטל בשל נסיבות שאינן תלויות בנו. ביטולים אלו עלולים להיות כרוכים בהוצאות כספיות ניכרות, וכדי להתמודד עם מצב זה, ניתן היום לרכוש פוליסת ביטוח ביטול טיסה.

החזר בגין ביטול כרטיס טיסה

אחד היתרונות המרכזיים לרכישה של פוליסת ביטוח ביטול טיסה, היא האפשרות לקבל החזר בגין ביטול כרטיס הטיסה. אם מדובר בטיסה ליעד קרוב וזול יחסית, ייתכן כי ניתן לספוג הפסד זה, אך עבור יעדים מרוחקים ויקרים יותר, ההוצאה בגין כרטיס הטיסה יכולה להיות משמעותית. כרטיסי טיסה, בייחוד כאשר מדובר בנסיעה משפחתית, הם לעיתים ההוצאה המרכזית של הנסיעה. אך שימו לב לתנאי המדויקים של הפוליסה! מרבית הפוליסות מעניקות פיצוי רק במקרה שבו הטיסה בוטלה מיוזמת מזמין הכרטיס. אם הזמנתם כרטיס טיסה אך הנסיעה בוטלה על ידי חברת התעופה, ייתכן כי חברת התעופה היא זו שתאלץ לשאת בהוצאות, ויהיה עליכם לשאת ולתת מולה על מנת לקבל החזר על ההוצאות. עניין נוסף שחשוב לשים לב אליו – לא תמיד תקבלו פיצוי מלא על ביטוח הטיסה, ויש לבדוק גם תנאי זה בטרם החתימה על הפוליסה.

החזר בגין ביטול מקום לינה

מלבד הזמנת כרטיס הטיסה, נסיעה לחוץ לארץ כרוכה גם בהוצאות כלכלה ולינה בלתי מבוטלות. לשם כך חברת הלוואות עשויה לסייע לנו לעמוד בהוצאות הנסיעה, אך כדאי כמובן לדאוג גם לביטוח שיכסה הוצאות אלו במקרה של ביטול הנסיעה. גם במקרה זה חשוב לשים לב לאחוז הפיצוי שאותו תקבלו בגין ביטול הנסיעה, ולבדוק מהי מדיניות חברת הביטוח במקרה שבו בית המלון הוא זה שמבטל את ההזמנה. החדשות הטובות הן שבתי מלון רבים מודעים למורכבות של המצב הנוכחי ומציעים אפשרויות ביטול ללא תשלום או דמי ביטול סמליים בלבד. לכן, לפני שאתם רוכשים פוליסה שתכסה גם את הוצאות ביטול מקום הלינה, בדקו עם בית המלון מהי מדיניות הביטולים שלו, ונסו לבדוק אפשרות של צמצום דמי הביטול במקרה שבו לא תוכלו לנסוע.

החזר בגין ביטול השכרת רכב

נסיעה ליעדים מסוימים בחוץ לארץ מחייבת אותנו לעיתים לשכור רכב. גם חברות השכרת הרכב נדרשות היום להתמודד עם המצב החדש, וחלקן מציעות תנאים תחרותיים המטיבים עם הלקוחות. עם זאת, השכרת רכב עדיין יכולה להיות הוצאה משמעותית, בפרט כאשר מדובר בנסיעות ארוכות יחסית, ולכן כדאי לבחון אפשרות ביטוח גם לצורך זה. בשל כך, ההמלצה היא לקרוא היטב את תנאי השכרת הרכב, ולברר מהם תנאי הביטול של העסקה. במידת הצורך, ניתן לרכוש בארץ פוליסת ביטוח מתאימה שתסייע לכם לצמצם את הסיכונים גם במקרה זה.

החזר בגין ביטול חבילות נופש

כאשר אנחנו מתכננים נסיעה לחו”ל לעיתים מתברר לנו כי יהיה הרבה יותר משתלם לרכוש חבילת נופש הכוללת גם את עלות כרטיס הטיסה וגם את עלות הלינה. אך גם במקרים אלו, אין ביטחון שהנסיעה לחו”ל אכן תצא לפועל. אפילו כשאתם רוכשים חבילות נופש, עדיין קיים סיכון שבית המלון יסגור את שעריו או שאתם תיאלצו לבטל את הטיסה בשל מצב בריאותי חלילה או מכל סיבה אחרת. לכן, כאשר אתם רוכשים חבילות נפש, בדקו היטב מהם תנאי הביטול של החבילה ונסו לבדוק אם יש לכם אפשרות לרכוש גם פוליסת ביטוח במסגרת העסקה. בכל מקרה, לפני רכישת חבילת הנופש כדאי להתייעץ עם כמה חברות ביטוח ולקבל הצעות מחיר לביטוח ביטול טיסה.

טיפים חשובים לסיום

החלטתם לטוס, רכשתם כרטיס טיסה ואפילו מצאתם מלון המציע את התנאים המיטביים עבורכם. כעת, לפני שאתם רוכשים פוליסת ביטוח ביטול טיסה, כדאי להתייחס לטיפים הבאים:

  • מועד רכישת הפוליסה: כדי שפוליסת הביטוח תהיה בתוקף, ייתכן שיהיה עליכם לרכוש אותה במסגרת זמן מסוימת. לכן, לא מומלץ להתמהמה, ואחרי רכישת חבילת הטיסה והמלון, ודאו עם חברת הביטוח מהו התאריך האחרון לרכישת הפוליסה.
  • אפשרויות ביטוח נוספות: פוליסת הביטוח צריכה להיות מותאמת לצרכים ולתוכניות שלכם. מלבד ביטוח בגין ביטול טיסה או שהיה מלון, קיימים גם ביטוחים בגין ביטול שייט או ביטול הופעות ואירועים אחרים. לכן, אם אתם טסים לצורך אירועי מסוים, כדאי לבדוק אם פוליסת הביטוח מספקת מענה מתאים גם למקרה זה.
  • הצהרה בעת רכישת הפוליסה: כמו בעת רכישת פוליסות ביטוח אחרות, מומלץ לוודא כי ההצהרה שנתתם מדויקת. פרמיית הביטוח שתידרשו לשלם תהיה בהתאם לסכומים אלו, וכך יהיה גם סכום הפיצוי שאותו תקבלו. לכן, בדקו היטב את הסכומים המצוינים בפוליסה, וודאו כי הם תואמים לסכומים ששילמתם בגין כרטיס הטיסה ומקום הלינה.
  • שמרו מסמכים וקבלות: כדי לקבל פיצוי במקרה של ביטול טיסה, תידרשו להציג אסמכתאות תשלום ואישורים רלוונטיים אחרים. לכן, ודאו כי יש בידיכם תיעוד מספק, ובמידת האפשר שמרו את התיעוד בתיבת הדוא”ל או במחשב כדי שמסמכים יהיו זמינים ונגישים בקלות.
  • שימו לב לסיבת ביטול הנסיעה: לפני שאתם חותמים על פוליסת ביטוח, קראו היטב את התנאים ובעיקר את הסיבות הלגיטימיות לביטול הנסיעה. פוליסות מסוימות עשויות להעניק פיצוי רק בשל סיבות מסוימות שהוגדרו מראש, ואילו פוליסות אחרות יחייבו אתכם להציג מסמכים אישיים או רפואיים מסוימים. לכן, ודאו שאתם מבינים היטב את תנאי המימוש של הפוליסה ואת ההגבלות שלה.

השארת תגובה